ÜYELİK

Müşteriler üye olurken ad, soyad, adres, tc kimlik no ve diğer bilgilerini bilgilerini mutlaka doğru girmek zorundadırlar. Bu işlem fatura kesimlerinde sorun yaşanmaması için ve zorunludur. Hesap bilgilerinin kasıtlı olarak yanlış girilmesini engellemek için Genç BT hesap bilgilerini yanlış giren kullanıcıların, ücretlerini ödemiş olsalar dahi, bilgilerini düzeltene kadar hesaplarını aktive etmeyecektir.

Hesap Kurulumu

Hesabınızı ödemenizin ardından kuracağız! Ödeme yapılmadan önce hesaplar aktive edilmez. Hesabınızı oluştururken, geçerli olmayan bir mail adresi ile kayıt olmanız bilgilerinizin elinize geçmemesine sebep olacağı için, adresi doğru girememeniz durumunda Genç BT sorumlu tutulamaz. Genç BT sizinle hesabınızda kayıtlı olan mail adresi aracılığı ile iletişime geçeceği için, mail adresiniz değiştiğinde bunu güncellemek müşteriye ait olacak ve, bu değişikliğin yapılmaması durumunda doğabilecek zararlardan Genç BT sorumlu tutulamayacaktır!

Ödeme İşlemleri

Ödemesi yapılmayan hiç bir hesap aktive edilmez.
-Sitemizden alacağınız ürünlerin tamamı diijital ürünler olup sitemiz üzerinden anında teslim edilmektedir.
-Son ödeme tarihini 1 gün geçmiş hesaplar kapatılır ve tekrar açılabilmesi için kullanılan paketin 1 aylık ücretinin yatırılması istenir.
-Son ödeme tarihini 3 gün geçmiş hesaplar sistemden tamamen silinir. Ödeme gecikmesi sebebiyle silinen hesaplarda müşteriler hak iddia edemezler, yedek talep edemezler.

Destek Koşulları

–Genç BT kesinlikle script kurulumu, modifikasyonu yapmamaktadır.
–Bütün destek talepleri müşteri paneli üzerinden yapılmalı ve istenilen bilgiler verilmelidir.
–Reseller müşterileri barındırdıkları siteler için (sunucu kaynaklı problemler hariç) teknik destek alamazlar. Bunun sebebi, hizmet sunacak kişilerin hizmet alacak olanlara yeterli kapasitede bilgi verebilecek olmasını ön şart koşmamızdır.
– KESİNLİKLE Skype, WhatsApp ve diğer anında mesajlaşma uygulamasından destek vermemekteyiz. Destek sistemi hariç hiç bir kanaldan DESTEK ALAMAZ VEYA TALEP EDEMEZSİNİZ.
– Destek talepleri içerisinde hakaret/küfür yada aşağılama tespit edildiğinde, Genç BT müşterinin hesabını sunucularından silecek ve herhangi bir ön uyarıda bulunmayacaktır.
– Müşteriler aynı anda en fazla 3 Açık talebe sahip olabilirler, aynı konu için açılan farklı destek talepleri yapılması durumunda, gönderildiği tarih sıralamasına bakılarak, ilk talep korunacak ve diğerleri silinecektir.

Hesap Taşıma İşlemleri

Genç BT, eğer site taşıma isterseniz, sitenizi ücretsiz olarak taşıyacaktır! Fakat Genç BT, size bu taşıma işlemini garanti etmez! Genç BT bunu sadece memnuniyet hizmeti olarak sunduğu için, istediği zaman bu hizmeti vermeme hakkına sahiptir! Ayrıca siteniz taşınırken doğabilecek veri kayıplarından Genç BT sorumlu tutulamaz! Buna rağmen Genç BT Hesap Taşıma Ekibi, elinden gelenin en iyisini yapmayı deneyecektir! Bazı durumlarda, ( Örneğin: Windows tabanlı sistemden Linux tabanlı sisteme geçiş gibi) size yardımcı olamayabiliriz!

İçerik

Genç BT tarafından kullanıcılara sunulan tüm hizmetler yasalarca belirtilen kanunların dışına çıkılmadan kullanılmadır! Genç BT Türkiye Cumhuriyeti üzerinde geçerli olan yasaları ihlal eden kullanıcıların hesaplarını durdurma hakkına sahiptir! Genç BT hizmetlerinden faydalanan müşteriler, paylaşılması, kopyalanması yada yayınlanması illegal olan, yahut sınırlandırılmış lisansa ihtiyaç duyan ürünleri, fotoğrafları, videoları, kitapları ve diğer telif hakkı bulunan eserleri izinsiz bir şekilde yayınlayamazlar! Genç BT bunun aksini tespit ettiğinde uyarı vermeksizin müşterinin hesabını kapatır! Eğer . Hizmetlerimiz arasında kabul edilmeyen özelliklere örnekler: Hosting Ve Reseller müşterileri için:

IRC Botları, Proxy Scriptleri / Anonymizer scriptleri, Genel Kullanıma Açık olmayan scriptler, Warez, resim, dosya, veya reklam hizmeti veren siteler (rapidshare, photobucket, benzeri yada yasadışı banner barındırma), TOPLİST, Genel ses yayını yapmak. Hack odaklı siteler, Mail Bomber siteleri, IP sorgulama siteleri. Bunlar gibi yasadışı içeriğe izin verecek şekilde kullanılan hizmetleri Genç BT uyarı yapmaksızın kapatma hakkına sahiptir!

Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek yada onları tahkir edip küçük düşürecek olan ÇOCUK PORNOSU barındıran, yada bu tür sitelere link veren müşterilerin hesapları uyarılmaksızın kapatılacaktır!

Türkiye Cumhuriyeti Devletine, yöneticilerine ve anayasal düzene karşı yayın yapan siteler durdurulur ve sistemden tamamen silinir.

Reseller & VPS:

Bu tür bir eylem bayilerimizden birinin hesabında görülürse, o hesap iptal edilmeden önce durdurulur ve bayiimizin müşterisini bilgilendirmesinin ardından silinmesi istenir! Kendi Müşterilerimiz: Bu tür bir ihlal tespit edildiğinde hesabınız uyarılmaksızın kapatılır!

Hesabınızdaki scriptlerin ve dosyaların korumasını sağlamak müşterinin sorumluluğundadır! Müşteri klasörlerine doğru izinleri verdiğinden emin olmalı, örneğin CHMOD ayarlarını 755 yapmalı yada erişim için gerekiyorsa daha da kısıtlamalıdır! Kullanıcılar her ne olursa olsun, hesaplarındaki aktivitelerden sorumlu tutulacaklardır! Örneğin kullanıcı adı ve şifredeki zorluk derecesi sistemiz tarafından onay görmezse, Genç BT, müşteri daha zor tahmin edilebilecek bir şifre kullanacağını garanti edene kadar onun hesabını kapalı tutma hakkına sahiptir

Kaynak Kullanımı

Cpu Limitimiz tüm webhosting hizmetlerinde bir site için %5tir. Bu limiti aşan kullanıcı uyarılır ve sitesinde bakım yapması düzenlemelere gitmesi istenir. Buna karşılık CPU kullanımında bir düşüş gözlenmezse Genç BT müşterinin hesabını askıya alabilir. Askıya alınma durumlarında müşteri dilerse yedeğini talep edebilir. Şunları Yapamazsınız:

a) Sistem kaynaklarını 90 saniyeden daha fazla %25ini kullanmak.Buna sebep olacabilecek bir çok özellik vardır, cgi, ftp, http gibi. b)IRCD gibi serverde aşırı yüklenmeye yol açacak sistemler kurmak c)Web hosting paketleri içerisinde, Google,Ask.com gibi spider türevli siteleri barındırmak. d) Aldığınız Web Host Hizmeti Üzerinden, sunucuda aşırı yüklenmeye sebep olabilecek Resim, Dosya ve Exe uzantılar Paylaşamazsınız. e) Herhangi bir bit torrent uygulaması, tarayıcısı yada clienti kurmak.Fakat torrentlere link verebilirsiniz. f) Dosya paylaşımı yada peer-to-peer işlemleri gerçekleştirmek g) Herhangi bir oyun serveri kurmak h) Cron ayarlarını 15 dk dan daha az bir süre için ayarlamak i) IRC (Internet Relay Chat) kullanmak 7b.) INODE

50,000 den fazla inode’un herhangi bir webhosting seçeneğinde kullanılması, o hesabın kapatılmasına neden olacaktır! Ayrıca 50.000 üzerinde inod kullandığı tespit edilen sistemler, anında sistemimizin yedekleme ağından, aşırı yüklemeye neden olmaması için çıkarılacaktır!Aslında bu tarz inod limitini aşmak her ne kadar hesap kapatılması gerektirmese de, yüksek sayıda dosya girişi ve çıkışı olduğunda sistem hatalarının oluşmasına neden olmaktadır.

Trafik Kullanımı

Trafik kullanımınız seçtiğiniz paketlere göre değişmektedir! Seçtiğiniz paketler size verilen aylık trafik miktarı her ayın 1inde sıfırlanır ve yeniden başlar. Trafik kotanız dolduğunda hesabınız bir sonraki aya kadar durdurulur. Eğer hesabınızı açtırmak isterseniz ek Trafik Satın alabilirsiniz.

Script Desteği

Script desteği almak isteyen müşterilerimiz, ( Kurulum, modifikasyon, vb.) destek istemeleri durumunda, her bir talepleri 20 ₺ olarak ücretlendirilecek ve prosedür şu şekilde işleyecektir, Kullanıcı Script talebi oluşturacak, yetkililerimiz bunu inceleyekler ve eğer yapabileceklerinden eminlerse, müşterimize bunun yapılması için geçerli süreyi bildireceklerdir. Müşteri onaylamasının ardından hesabına 1 defaya mahsus istediği kurulum/modifikasyon için 20 ₺ faturalandırma yapılacaktır. Müşterinin bu tutarı ödemesinin ardından işlemler başlayacak ve sorunsuz şekilde teslim edilecektir.

Para İade İşlemleri

Sitemizde satışı yapılan tüm hizmetler anında teslim edilen dijital hizmetlerdir ve yasalar tarafından tüketici cayma hakkı kapsamı dışındadır. Sitemizden alacağınız hiçbir hizmet için İADE TALEP EDEMEZSİNİZ. Alan adları, barındırma hizmetleri yada SSL gibi hizmetlerin tamamı aksi belirtilmediği sürece müşteri isteği ile iptal edilseler dahi ücreti iade edilemez. Konuyla ilgili olarak detaylı bilgiye http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/11/20141127-6.htm adresi üzerinden Cayma Hakları İstisnaları başlığından erişilebilir.

Uptime/Erişilebilirlik Garantisi

Eğer Reseller yahut dedicated müşterimizseniz, uptime oranınızın %99 altında olduğunu ispatlamanız durumunda size 1 aylık ek süre ücretsiz olarak verilecektir. Fakat dedicated serverler için, makinanın overload(aşırı yüklenme) yüzünden kapanması durumunda uptime değeri ölçüye tabi tutulamaz.
Web Hosting müşterileri için bu durum, %99 erişilebilirli garanti altına alınmıştır. Fakat doğal afetler ve Türkiye İnternet Ulaşım Sağlayıcısından kaynaklanan hatalardan Genç BT Sorumlu TUTULAMAZ

Reseller / VPS / Dedicated: Müşteri Sorumlulukları

Reseller/VPS/Dedicated müşterileri kendi müşterilerine destek verme konusunda sorumludurlar ve bu konuda Genç BT’ndan herhangi bir talepte bulunamazlar. Eğer bir reseller müşterisi bizimle bu konu hakkında iletişime geçerse, Reseller hesabını kendi müşterilerinin güvenliği açısından askıya alabiliriz. Ayrıca Reseller müşterleri, kendi müşterilerinin güvenliklerinden de sorumludurlar. Reseller/VPS/Dedicated hizmeti kullanıcılarının sahip oldukları müşterlerin başına gelebilecek hiçbir aksaklıktan Genç BT sorumlu TUTULAMAZ.

Reseller müşterileri yenilemek istemedikleri hizmetleri için son ödeme tarihinden en az 2 gün önce bilgi vermelidirler, aksi taktirde resellerin gencbt’ye bağlı genc.net.tr üzerinde bulunan hesabı kapatılacağı için sahip olduğu diğer hizmetlerden faydalanamayacaktır. Bu kapsamda kapatılan hesapların açılması söz konusu değildir.

* Reseller / VPS / Dedicated müşterileri kendi hesapları ve alt hesaplarını yedeklemek ve bu yedekleri muhafaza etmekle yükümlüdürler.

* Reseller/VPS/Dedicated müşterileri kanuni zorunluluk olan ve yasalarla belirlenen süreler boyunca barındırdığı websitelerinin erişim kayıtlarını saklama zorundadır. Genç BT Reseller/VPS/Dedicated müşterileri için erişim kaydı tutma işlemini yapmamakta, bu sorumluluk kullanıcıya ait olmaktadır.

WEB HOSTİNG Müşteri sorumlulukları

Web Host müşterileri kendi hesapları bir başkasına satamaz veyahut, Genç BT hizmetlerini bir başka kullanıcıya satamaz. Web Hosting müşterileri kesinlikle kurulum talep edemezler. Bizim görevimiz sadece müşterilerimize en yüksek erişilebilirliği ve sorunsuz barınmayı sağlamaktır.

Fiyat Değişikliği

Alınan hizmet fiyatları alınan günden sonra değişmeyecektir. Fakat dolardaki aşırı artışnıı fiyatlara yansıtma hakkımız saklıdır. Buna ek olarak, Genç BT YIL İÇERİSİNDE döviz kurları ve piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak olağan üstü bir durum olmadıkça %20’den fazla zam yapmayacağını taahhüt eder.

Spam Koşulları (Bu konuda esneklik yoktur)

İstenmeyen email, Toplu email ve Spam email gönderilmesine karşı . Spam mail gönderen bir kullanıcının hesabı tespit edildiğinde hesabı uyarı vermeksizin kapatılacaktır! Spam ile reklamı yapılan siteler asla sunucularımızda barınamaz. Fakat bu, fax, SMS, MSN, veya haber gruplarında yapılan reklamları kısıtlamaz. Karalistelerde bulunan herhangi bir firma, site yada kişi sunucularımızda barınamaz. IP adresimizin blacklist olmasına sebep olan herhangi bir email hızlı bir şekilde iptal edilecektir. E-mail: info[at]gencbt.com

Ek Hizmetler

a-Yedekleme

Genç BT webhosting müşterilerinin hesaplarını yedeklemekle yükümlü değildir. Yedekleme hizmeti kullanmayan müşteriler doğabilecek donanımsal arızalar (Harddisk arızası), olağan üstü durumlardan dolayı meydana gelecek verikayıplarına karşı (yangın, deprem, sel gibi), yada başka sebeplerden yedeklerine ulaşılamaması durumuna karşı kendileri yedekleme yapmakla mükelleflerdir. Bu tür durumlarda doğabilecek verikayıplarından Genç BT sorumlu tutulamaz. Ancak ek ücret ödeyerek yedekleme satın alan müşteriler bu kapsam dışındadır. Satın alınan yedekleme hizmeti ile birlikte müşteriye ait websitesi her cumartesi gece 03:00 ile 05:00 aralığında otomatik olarak yedeklenir. Genç BT, müşterinin talep etmesi durumunda yedeklerini teslim edebilir yada hesaplarını haftada 1 kereden çok olmamak kaydıyla yedeği geri yükleyebilir.

b-SSL Sertifikası

Genç BT GeoTrust ve Verisign alt yapısını kullanan Rapid SSL hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Müşteri dilerse kurulum Genç BT teknik ekibi tarafından yapılacaktır. SSL sertifikaları 1, 2 ve 3 yıllık olmak üzere 3 şekilde alınabilirler. Yenileme periyodlarında seritifka yenilemediği için bunun yerine yeni bir sertifika alınması gerekecektir. Ayrıca SSL sertifikası alan bir müşteri sunucu yada barınma hizmetini değiştirdiği taktirde SSL sertifikası geçerliliğini yitirecektir. Bu tür yer değiştirmeleri sonucu hükümsüz kalan sertifikalar sebebiyle Genç BT sorumlu tutulamaz. Ayrıca sertifikaların taahhüt ettikleri ücret garantilerinden de Genç BT sorumlu tutulamaz. Müşteri bizzat ana firmayla iletişime geçerek bu ücret garantisi konusunda bilgi alıp gerekirse ücret iade garantisinden faydalanabilir.

Genç BT, bu sözleşmeyi önceden haber vermeksizin değiştiremeyecektir. Ancak müşteri panelinde en az 15gün önceden, yapılacak değişiklikleri açıklamak, eski ile yeni koşulların karşılaştırılmasını anlaşılır şekilde yapmak kaydıyla koşullarda değişikliğe gidebilir. Yeni koşulların yürürlüğe girmesiyle birlikte tüm müşterilerden hesaplarına ilk girişlerinde bu koşulları kabul etmeleri istenir. Yeni koşulları kabul etmeyen müşterilerin müşteri panellerine erişmelerine izin verilmez.

Sitemiz üzerinden alınan hizmetler ile alakalı uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL MAHKEMELERİ yetkilidir.

WHMCS is a trade mark belonging to WHMCS Limited.

Son güncelleme: 19.11.2017